Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
 • Nasza szkoła

  Nasza szkoła jest edukacyjną wspólnotą dzieci, rodziców i nauczycieli. Cieszymy się sobą i cieszymy się nauką! To naprawdę jest możliwe! Razem z naszym patronem Arkadym Fiedlerem wędrujemy po kraju i świecie szukając tego co mądre, piękne i dobre.

 • ZDOBYWANIE WIEDZY

  Nasi młodzi Europejczycy uczą się języka niemieckiego i angielskiego. Dzięki współpracy z Instytutem Konfucjusza, chętni uczą się też języka chińskiego! Znajdujemy przyjaciół zarówno wśród ambasadorów jak i wśród krakowskich przedszkolaków.

 • ZABAWA I SPORT

  Nuda - to nasz wspólny szkolny wróg. Dlatego wspólnie muzykujemy, śpiewamy, tańczymy, malujemy, recytujemy, bawimy się w teatr, surfujemy po Internecie, redagujemy własne gazety, jesteśmy potęgą sportową. U nas każdy może zostać gwiazdą, bo każdy jest niepowtarzalny!

 • Ekologia

  Realizujemy projekty ekologiczne, regionalne oraz zdrowotne i profilaktyczne. Świat jest piękny i czeka na swoich odkrywców! Edukacja może być radością - tylko w Szkole Podstawowej nr 114 w Krakowie!

ŚWIETLICA

Nasza świetlica to miejsce, w którym dzieci codziennie bawią się, uczą, tworzą i rozwijają się...

Zobacz więcej ...

Galeria

Galeria zdjęć- wydarzenia, spotkania, uroczystości, imprezy i inne...

 

Zobacz więcej ...

Z patronem przez świat

Razem z naszym patronem Arkadym Fiedlerem wędrujemy po kraju i świecie szukając tego co mądre, piękne i dobre.

Zobacz więcej ...

Nam potrzebne spokojne niebo

 

     Nasz projekt był realizowany w trzech etapach. Najpierw obyły się spotkania starszych klas z Ingą Hajdarowicz - wolontariuszką pracującą w Libanie. Opowiadała ona o życiu w obozie dla uchodźców. W tych opowieściach najważniejszy był człowiek, empatia, międzyludzka solidarność, a nie polityka. Uczniowie otrzymali od pani Ingi listy, napisane przez swoich rówieśników z Libanu i Syrii.
Niezwykłe i wzruszające było to, że dzieci z kraju ogarniętego wojną, nie skarżyły się, nie pisały o swoich strasznych przeżyciach. One pisały o spokojnym życiu i zwyczajnych marzeniach, jakie mają nastolatki na całym świecie: dom, rodzina, plany na przyszłość, pragnienie piękna i przyjaźni.

     W drugiej części projektu nasi uczniowie pod opieką p. Kamili Bukowskiej napisali listy do wybranych przez siebie dzieciaków. Listy te wraz z upominkami, zebranymi podczas akcji charytatywnej zorganizowanej w naszej szkole, pani Inga zawiozła do, nieznanych, ale już w pewnym sensie bliskich, adresatów.

     Trzecią częścią, a zarazem podsumowaniem projektu, było ponowne spotkanie naszej młodzieży z panią Ingą oraz wolontariuszką z Włoch. Zgromadzeni na sali gimnastycznej uczniowie wzięli udział w quizie dotyczącym Międzynarodowego Dnia Uchodźcy. Wiedza, jaką zaprezentowali, była naprawdę duża. Z powagą i w skupieniu obejrzeli także inscenizację słowno - muzyczną dotyczącą pokoju i odpowiedzialności wszystkich ludzi za jego utrzymanie. Spektakl przygotowała p. Lucyna Kowalkowska we współpracy z p. Elą Pobożniak i p. Piotrem Leśkiewiczem. Wzięli w nim udział uczniowie z IV, V i VI klas.

     Film z tego spotkania można obejrzeć w naszej galerii lub klikając na podany odnośnikZapraszamy również do obejrzenia zdjęć z minionej uroczystości - link.

Lucyna Kowalkowska

LIBRUS e-Dziennik

Stołówka szkolna

Jakość powietrza

Rekrutacja do klasy I


 

Wykaz podręczników

  Wykaz podręczników na rok szkolny 2018/2019

Klasy I-III

Klasy IV-VIII