Realizowane Projekty- Instytut Botaniki PAN w Krakowie

Patronat Instytutu Botaniki PAN w Krakowie

Od 1 IX 2012 nasza szkoła została objęta patronatem naukowym Instytutu Botaniki PAN w Krakowie. Jako jedyna szkoła podstawowa w Krakowie mamy możliwość korzystania z potencjału naukowego Instytutu, a nasi uczniowie (wszystkich klas) będą uczestniczyć w rozlicznych spotkaniach, wykładach, wycieczkach i warsztatach na przestrzeni tego roku szkolnego. W kalendarz projektu wpisują się następujące wydarzenia:

•  wycieczka do  Salonu Książki Przyrodniczej w dniach 25-27 września 2012 w Centrum Książki Przyrodniczej (Księgarni) Instytutu Botaniki PAN, przy ul. Lubicz 46, impreza towarzysząca w ramach Targi Książki w Krakowie - zobacz relację...
  • wycieczka do muzeum i omówienie stałej wystawy pt:”Zmiany krajobrazu w ciągu ostatnich 200 milionów lat”
  • zwiedzanie laboratorium środowiskowego w Szarowie
  • pokaz wybranych filmów przyrodniczych
  • udział w wykładach i warsztatach  z zakresu ekologii, mykologii, paleobotaniki i inne… Zobacz relację z wyjścia kl. 4b na zajęcia dot. pleśni w Instytucie Botaniki PAN
  • prezentacja zielników
  • udział w Festiwalu Nauki organizowanym w międzynarodowym dniu roślin