Realizowane projekty- Ratujmy konie!

Wszystkie realizowane projekty 2014/2015

Drodzy Rodzice/Opiekunowie,

Nasza placówka przystąpiła do programu ekologicznego „Zbieraj kartridże, ratuj konie”, który polega na zbiórce zużytych tuszy i tonerów do drukarek. Zebrane tusze i tonery są przekazywane do recyklingu a ze środków z niego uzyskanych organizowana jest pomoc dla cierpiących koni. Walczymy także o nagrodę dla najbardziej aktywnego uczestnika programu.

Program „Zbieraj kartridże, ratuj konie” ma na celu budowanie świadomości dzieci i młodzieży dotyczącej ochrony środowiska a także zwiększenie wrażliwości na cierpienie bezbronnych zwierząt. W dzisiejszym skoncentrowanym na konsumpcjonizmie świecie często zapomina się o zagrożeniach związanych z brakiem dbałości o środowisko. Każda inicjatywa, która zaszczepi proekologiczne myślenie w społeczeostwie, a zwłaszcza w najmłodszych jej członkach jest inwestycją w przyszłośd planety.
Przekazywanie zużytych kartridży do recyklingu ma realny wpływ na zmniejszenie zanieczyszczenia środowiska. Kartridże na wysypisku śmieci rozkładają się od 100 do 1 000 lat. Szkodliwe substancje w nich zawarte przenikają do gleby i zanieczyszczają ją. A przecież większośd zużytych kartridży może zostad wykorzystana do produkcji nowych, pełnowartościowych tonerów!

Dzięki udziałowi w programie „Zbieraj kartridże, ratuj konie” można przyczynid się także do poprawy życia zaniedbanych i opuszczonych koni a niekiedy nawet do uratowania ich z transportu do rzeźni.

Jeśli więc posiadacie Państwo w domu lub miejscu pracy niepotrzebne kartridże, przekażcie je nam. Jeśli będą to kartridże z miejsca pracy wystawimy kartę przekazania odpadu.

Liczymy na wsparcie z Paostwa strony, ponieważ wierzymy w ideę programu. Pomóżmy wspólnie naszym Dzieciom zrobid coś dobrego dla środowiska, zwierząt i jednocześnie dla siebie!

Dyrekcja Szkoły Podstawowej 114 w Krakowie.