AKCJA „MAM SERDUCHO”

"Człowiek jest wspaniałą istotą nie z powodu dóbr,

które posiada, ale jego czynów.

Nie ważne jest to co się ma,

ale czym się dzieli z innymi."

1. Informacje na temat akcji

„Mam serducho” to projekt pomocy rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej wprowadzony przez SP nr 114 w Krakowie. Mechanizm działania opiera się na prywatnych darczyńcach, którzy odpowiadają na potrzeby najbardziej potrzebujących rodzin. Potrzeby te identyfikowane są przez nauczycieli naszej szkoły i umieszczane w anonimowej internetowej bazie danych z której darczyńcy mogą wybrać rodzinę i przygotować dla niej pakunek zgodny z potrzebami danej rodziny. Darczyńca może również przekazać środki finansowe na realizację potrzeb zgłoszonych do projektu rodzin.

2. Jak otrzymać pomoc?

Aby otrzymać pomoc należy wypełnić „Kartę zgłoszenia rodziny” do projektu i dostarczyć ją do nauczyciela naszej szkoły lub koordynatora projektu. Karta zgłoszenia rodziny jest dostępna na stronie internetowej, u pedagoga szkolnego oraz w sekretariacie.

3. Jak zostać Darczyńcą?

Darczyńcą w projekcie może zostać każda zainteresowana osoba. Wystarczy z poniższej listy wybrać rodzinę której chciałoby się pomóc, skompletować potrzebne rzeczy, zapakować pakunek i następnie przynieść go do szkoły do koordynatora projektu lub nauczyciela naszej szkoły. A my przekażemy paczkę potrzebującej rodzinie lub sfinansujemy jej potrzeby.

Darczyńco, może dzięki Tobie, Komuś będzie żyło się nieco lepiej!

4. Wybierz rodzinę

Rodzina

Lista rzeczy, które potrzebuje rodzina

Data zgłoszenia

Rodzina nr 1

wrzesień 2014 r.

Rodzina nr 2

wrzesień 2014 r.

Rodzina nr 3

Dofinansowanie do wyjazdu na „Zieloną szkołę” w wysokości 200 zł.

18.03.2015 r.

Rodzina nr 4

Artykuły chemiczne: proszki do prania, płyny do naczyń, szampony, płyny do czyszczenia wszelkich powierzchni.

Artykuły spożywcze (z długą datą przydatności): puszki mięsne, rybne i warzywne, mąka, cukier, kawa, herbata, ryż, makaron, mleko w proszku.

Ręczniki, pościel.

19.03.2015 r.

Rodzina nr 5

Środki czystości.

Żywność.

Dofinansowanie wyjazdu na "Zieloną szkołę" w wysokości 350 zł.

19.03.2015 r.

Rodzina nr 6

Dofinansowanie do wyjazdu na „Zieloną szkołę” w wysokości 110 zł.

kwiecień 2017 r.

Rodzina nr 7

Dofinansowanie do wyjazdu na „Zieloną szkołę” w wysokości 400 zł. kwiecień 2017 r. Znaleziono Darczyńcę

Rodzina nr 8

Dofinansowanie do wyjazdu na „Zieloną szkołę” w wysokości 100 zł. kwiecień 2017 r. Znaleziono Darczyńcę

Rodzina nr 9

wrzesień 2017 r.

Rodzina nr 10

Dofinansowanie do wyjazdu na „Zieloną szkołę” w wysokości 300 zł

marzec 2018 r.

Znaleziono Darczyńcę
Rodzina nr 11 Dofinansowanie do wyjazdu na „Zieloną szkołę” w wysokości 400 zł marzec 2018 r. Znaleziono Darczyńcę
Rodzina nr 12 Dofinansowanie do wyjazdu na „Zieloną szkołę” w wysokości 300 zł marzec 2018 r. Znaleziono Darczyńcę

Rodzina nr 13

Oczekujemy na zgłoszenia rodzin

Darczyńca poszukiwany

*Darczyńca może sfinansować część lub całość potrzeb wskazanych przez rodzinę.

5. Materiały do pobrania

Karta zgłoszenia rodziny do projektu

6. Kontakt (e-Dziennik)

Koordynator projektu (od 2017r.): Mariusz Noga - wicedyrektor/pedagog szkolny