Rada Rodziców - opłaty

WYJAŚNIENIA DOTYCZĄCE OPŁATY NA RADĘ RODZICÓW

1. Wysokość dobrowolnej opłaty na Radę Rodziców w roku szkolnym 2017/2018 wynosi:

• 150 zł (rocznie) – dla dzieci, które nie są zapisane do świetlicy szkolnej
  • 200 zł (rocznie) – dla dzieci, które są zapisane do świetlicy szkolnej

2. Za drugie dziecko uczęszczające do SP114, opłata wynosi 50 zł (bez względu na to, czy dziecko jest zapisane do świetlicy szkolnej). Każde następne dziecko zwolnione jest z opłat.

3. Wpłat można dokonywać w dwóch ratach (odpowiednio po 75 zł lub 100 zł) w terminach:

• do 31 października – za I półrocze
  • do 31 marca – za II półrocze

4. Opłaty zbiera:

• Skarbnik klasowy lub wychowawca klasy (wg ustaleń na zebraniach)
  • Istnieje możliwość wpłaty na konto:

Nazwa odbiorcy: RADA RODZICÓW SP 114, ul. Łąkowa 31, 31-443 Kraków

Nr rachunku: 78 1020 2892 0000 5602 0015 7255

Tytułem: „Opłata na Radę Rodziców – imię i nazwisko dziecka, klasa

5. Cała zebrana kwota zostanie przeznaczona na cele związane z edukacją dzieci, w tym:

• 50 zł wpłacone na świetlicę szkolną w 100% przeznaczone będzie na cele świetlicowe (zakup materiałów plastycznych, sprzętu sportowego, komiksów i książek, gier planszowych, nagród dla dzieci, rekwizytów i strojów artystycznych, instrumentów muzycznych, itp.)
  • 15% na nagrody dla uczniów związane z zakończeniem roku szkolnego
  • 10% na różne potrzeby klasowe
  • Sfinansowanie zakupu Nagrody Edukacyjnej im. Arkadego Fiedlera oraz odznak „Super Uczeń”
  • 1000 zł – na pomoc uczniom w bardzo trudnej sytuacji materialnej
  • pozostała kwota na: zakup niektórych pomocy dydaktycznych; książek do biblioteki; organizację imprez szkolnych (m.in. Tydzień Patrona Szkoły, Zabawa karnawałowa, Dzień Promocji Szkoły, Parada Smoków, Dzień Ziemi, Święto Ogrodów, itp.); utrzymanie kserografu, inne.
  • Rada Rodziców zaplanowała zakup kurtyny cieplnej do holu wejściowego szkoły.

6. Osoby w bardzo trudnej sytuacji materialnej są zwolnione z opłat na podstawie pisemnego wniosku złożonego do pedagoga szkolnego.

7. Rodzice na pierwszych zebraniach pisemnie deklarują wysokość dobrowolnej wpłaty (od roku szk. 2018/2019)

8. Bardzo serdecznie dziękujemy za systematyczne i terminowe wpłaty.