Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Nam potrzebne spokojne niebo

 

     Nasz projekt był realizowany w trzech etapach. Najpierw obyły się spotkania starszych klas z Ingą Hajdarowicz - wolontariuszką pracującą w Libanie. Opowiadała ona o życiu w obozie dla uchodźców. W tych opowieściach najważniejszy był człowiek, empatia, międzyludzka solidarność, a nie polityka. Uczniowie otrzymali od pani Ingi listy, napisane przez swoich rówieśników z Libanu i Syrii.
Niezwykłe i wzruszające było to, że dzieci z kraju ogarniętego wojną, nie skarżyły się, nie pisały o swoich strasznych przeżyciach. One pisały o spokojnym życiu i zwyczajnych marzeniach, jakie mają nastolatki na całym świecie: dom, rodzina, plany na przyszłość, pragnienie piękna i przyjaźni.

     W drugiej części projektu nasi uczniowie pod opieką p. Kamili Bukowskiej napisali listy do wybranych przez siebie dzieciaków. Listy te wraz z upominkami, zebranymi podczas akcji charytatywnej zorganizowanej w naszej szkole, pani Inga zawiozła do, nieznanych, ale już w pewnym sensie bliskich, adresatów.

     Trzecią częścią, a zarazem podsumowaniem projektu, było ponowne spotkanie naszej młodzieży z panią Ingą oraz wolontariuszką z Włoch. Zgromadzeni na sali gimnastycznej uczniowie wzięli udział w quizie dotyczącym Międzynarodowego Dnia Uchodźcy. Wiedza, jaką zaprezentowali, była naprawdę duża. Z powagą i w skupieniu obejrzeli także inscenizację słowno - muzyczną dotyczącą pokoju i odpowiedzialności wszystkich ludzi za jego utrzymanie. Spektakl przygotowała p. Lucyna Kowalkowska we współpracy z p. Elą Pobożniak i p. Piotrem Leśkiewiczem. Wzięli w nim udział uczniowie z IV, V i VI klas.

     Film z tego spotkania można obejrzeć w naszej galerii lub klikając na podany odnośnikZapraszamy również do obejrzenia zdjęć z minionej uroczystości - link.

Lucyna Kowalkowska