Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Kolędnicy Misyjni 2012/2013

Przez kilka dni odwiedzaliśmy domy parafian, które w tym roku jeszcze bardziej otwarły się na „Kolędników Misyjnych". U początku naszej wędrówki towarzyszył nam katecheta - o. Piotr Recki z Zakonu Ojców Pijarów, który również starał się, aby  wieść o  wędrujących „Małych Misjonarzach" dotarła do jak największego grona parafian. Otrzymaliśmy ponad 40 adresów od osób, które zaprosiły Kolędników i cierpliwie na nich czekały. Ci którzy wyrazili życzenie, by ich odwiedzić przyjmowali nas bardzo serdecznie, obdarowując dobrym słowem i różnymi smakołykami.
W tegorocznej akcji „Kolędnicy Misyjni" wzięło udział ponad 30 uczniów ze Szkoły Podstawowej nr  114 oraz 12 uczniów ze szkół ponadpodstawowych: gimnazjum i liceum. Najmłodsi nasi kolędnicy to: Emilka (towarzysząca nam od kilku lat) i Bartek (po raz pierwszy w tym roku) z klasy 1b. Podczas kolędowania zebraliśmy ofiarę w kwocie 4.000 zł, którą przekazaliśmy do Wydziału Duszpasterstwa Misyjnego w Krakowie, aby wspomóc papieskie dzieła misyjne.
W Uroczystość Objawienia Pańskiego, kiedy obchodzony jest również Misyjny Dzień Dzieci o. Piotr wygłosił homilię, w której przybliżył ideę „Kolędników Misyjnych". Podczas Mszy świętej kapłan zapraszał nas do ołtarza i wyjaśniał, że wspólnie możemy pomóc misjom i misjonarzom, poprzez modlitwę, ofiarę i czyny miłości.
Każdy z nas może być misjonarzem i powinien. Nie każdy może ma powołanie „misjonarskie", ale powołanie misyjne otrzymaliśmy wszyscy. Trzeba nam się dzielić wiarą, tym bardziej teraz, w przeżywanym Roku Wiary, dawać świadectwo nadziei, Bóg ofiarował nam Siebie i my mamy się Nim z ludźmi dzielić!
Z życzeniami, aby nie brakowało tych, którzy potrafią się dzielić!
Kolędnicy Misyjni z Wieczystej wraz z katechetką Elą.

Kraków, styczeń A.D. 2013