Regulamin - biblioteka

REGULAMIN WYPOŻYCZANIA PODRĘCZNIKÓW (MATERIAŁÓW EDUKACYJNYCH)

Szkoły Podstawowej Nr 114 im. A. Fiedlera w Krakowie

1. Podręczniki przekazane przez MEN są własnością szkoły i będą używane przez okres 3 lat.
2. Uczniowie zobowiązani są do szanowania podręczników, chronienia ich przed zniszczeniem lub zagubieniem.
3. Uczniowie klas I, II i III otrzymują część 1. podręcznika oraz materiały edukacyjne na początku roku szkolnego. Kolejne części podręcznika otrzymują w późniejszym terminie. Opracowane części podręcznika należy zwrócić wychowawcy.
4. Uczniowie klas IV, V, VI, VII i VIII wypożyczają podręczniki na okres 1 roku szkolnego.
5. Uczniowie klas IV – VIII wypożyczają podręczniki w terminie uzgodnionym pomiędzy wychowawcą/ nauczycielem przedmiotu a bibliotekarzem. Wypożyczenia odbywają się na podstawie imiennych list przygotowanych przez bibliotekarza lub wychowawcę.
6. Dołączona do podręcznika płyta CD stanowi integralną część podręcznika. Należy ją użytkować zgodnie z przeznaczeniem i oddać razem z podręcznikiem.
7. Zwrot podręczników następuje w przedostatnim tygodniu roku szkolnego w obecności wychowawcy/ nauczyciela przedmiotu.
8. W przypadku, gdy uczeń odchodzi ze szkoły w trakcie roku szkolnego, rodzic/opiekun prawny dziecka zobowiązany jest do oddania do biblioteki wszystkich wypożyczonych podręczników.
9. W przypadku zagubienia podręcznika lub jego zniszczenia rodzic/ opiekun prawny dziecka zobowiązany jest do zakupu nowego podręcznika lub pokrycia kosztów zgodnie z zaleceniami MEN.
10. W przypadku zagubienia lub zniszczenia podręcznika sposób wywiązania się ucznia ze zwrotu nadzoruje wychowawca pozostający w stałym kontakcie z rodzicami/ opiekunami prawnymi.