Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Konkurs przyrodniczo-literacki

„Wyprawa do Kraju Zachodzącego Słońca, czyli poznajemy tajemnice Maroka”
konkurs organizowany w ramach Tygodnia Kultury Maroka Konkurs odbył się 04.XII. 2012 roku o godzinie 10.35. Został przygotowany i przeprowadzony we współpracy z Panią Małgorzatą Kucek i Panią Teresą Tlatlik ze Śródmiejskiej Biblioteki Publicznej w Krakowie Filia nr 10. Udział w konkursie wzięli uczniowie klas 5a i 5b. Utworzyli aż 11 grup , w sumie rywalizowało 30 uczniów. 

W pierwszej części konkursu uczestnicy odpowiadali na pytania zamknięte dotyczące przyrody Maroka, wybierając właściwą odpowiedź spośród trzech podanych przez Panią Małgorzatę Kucek . W drugiej części grupy rozwiązywały krzyżówkę z hasłem, przygotowaną przez Panią Teresę Tlatlik. Za każdą poprawną odpowiedź grupa otrzymywała punkt w postaci cukierka, taka forma punktacji podnosiła jeszcze poziom zaangażowania uczniów. Ćwiczyła również ich silną wolę, gdyż cukierkowych punktów nie można było zjeść do końca konkursu.Poziom rywalizacji był bardzo wyrównany, uczniowie wykazali się dużą wiedzą o przyrodzie Maroka . O wyłonieniu zwycięskiej grupy zadecydowała zaledwie połowa punktu.

WYNIKI:

I miejsce: Piotr Tuleja i Marcin Bereta z kl.5b
II miejsce: Julia Zduńczyk, Julia Pawlak , Gabriela Gawęda z kl. 5a
III miejsce: Marcin Majcherek, Olgierd Duchnowski, Michał Śnieżek z kl.5b 

Pozostali uczestnicy również wykazali się imponującą wiedzą. Byli to:

  • Matylda Grzegorzak, Maja Grabiańska, Maria Grochulska z kl.5b
  • Aleksandra Dybała, Gabriela Curlej , Magdalena Łapot z kl.5b
  • Bartek Doniec, Jakub Dudek z kl.5a
  • Katarzyna Bebak ,Aleksandra Bebak, Kamila Słupczyńska z kl.5a
  • Maria Grochowicz, Emilia Szafarska, Iza Nicpoń z kl.5b
  • Tomasz Włodarski, Adam Klepacki z kl.5b
  • Anna Orzech, Aleksandra Orzech, Bianka Strzebońska z kl.5a
  • Wojciech Grad, Michał Modrzejewski, Karol Kisielewski z kl.5a

Laureaci trzech pierwszych miejsc nagrodzeni zostali książkami ufundowanymi przez Śródmiejską Bibliotekę Publiczną filia nr 10, a pozostali uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Współorganizator
Marzena Chechelska