Spotkanie z Kolędą

Społeczność szkolna podczas konkursuW dniu 19.12.2013 r. o godz. 1700 miało miejsce niezwykłe wydarzenie. Było to Spotkanie z Kolędą, którego organizatorami byli Marta Klima i Piotr Leśkiewicz. Spotkanie to miało formę międzyklasowego konkursu. Wcześniej przedstawiciele klas wylosowali kolędę, którą mieli prezentować uczniowie. Przez miesiąc ćwiczyli soliści, instrumentaliści, grupy i całe klasy. Wychowawcy, dzieci i rodzice przygotowywali stroje i rekwizyty. W całej szkole rozbrzmiewały kolędy.

W dniu konkursu, na sali gimnastycznej, zebrały się dzieci, rodzice i nauczyciele. JuryW jury zasiedli wybitni muzycy:

• Jacek Zieliński - lider zespołu Skaldowie,
  • Adam Kowalewski - basista, gitarzysta jazzowy,
  • Szymon Klima - klarnecista,
  • Dorota Ressel - w-ce dyr Katolickiego Domu Kultury im. ks. kard. A. S. Sapiehy w Krakowie.

Prezentacje kolęd oceniane były w dwóch kategoriach: kl. I-III oraz IV-VI. Jury oceniało wartości muzyczne, wokalne i wizualne.

Po wywołującej wiele emocji rywalizacji pierwsze miejsce w grupie młodszej zdobyła klasa IIIc przed  IIa i Ib. Wśród klas starszych zwyciężyła klasa VIb przed VIa i IVa.

Wręczenie nagródZwycięzcy otrzymali nagrody ufundowane przez Katolicki Dom Kultury, który był współorganizatorem imprezy.

Spotkanie zakończył występ zespołu wokalnego z Katolickiego Domu Kultury a później nastąpiło wspólne śpiewanie kolęd.

Konkurs popularyzujący kolędy polskie był niezwykle udany. Zaangażował całą społeczność szkolną wokół wspólnego projektu oraz zawiązał współpracę z osobami i instytucjami pozaszkolnymi. Dał radość i przyniósł satysfakcję ze wspólnie wykonanej pracy.

Serdecznie dziękujemy p. Tomaszowi Hrynkiewiczowi za bezinteresowną pomoc w nagłośnieniu oraz obsłudze audio całego przedsięwzięcia. Dziękujemy również p. Iwonie Piotrowskiej i p. Pawłowi Biercy za pomoc w przygotowaniu dekoracji oraz techniczną organizację konkursu.

Spotkanie z Kolędą - galeria

Marta Klima i Piotr Leśkiewicz