Tydzień Patrona Szkoły

Tydzień kultury Iranu 2009

Tydzień kultury Meksyku 2008

Tydzień kultury Japonii 2007

Uroczystości święta patrona weszły już na trwałe do tradycji naszej szkoły. Co roku przyjmują formę obchodów tygodnia kultury danego kraju lub regionu świata.Razem z Arkadym Fiedlerem odwiedziliśmy niemal wszystkie kontynenty. Byliśmy w Peru, Indiach, Rosji, USA i Kanadzie a nawet w Czarnej Afryce, Izraelu, Australii i Oceanii oraz w Japonii, Meksyku, Chinach i Iranie.

Zajęcia zawsze mają charakter interdyscyplinarny łącząc plastykę z muzyką, teatr z poezją i literaturą, film z fotografią, taniec ze sportem. Jesteśmy dumni z tego, że realizując tak ambitny projekt edukacyjny znajdujemy oparcie przede wszystkim we własnej społeczności lokalnej, która chce i potrafi inspirować nauczycieli do rzeczy twórczych i oryginalnych.

Nie sposób wymienić wszystkich znamienitych gości, którzy odwiedzili nas w czasie trwania dni patrona. Byli wśród nich synowie Arkadego Fiedlera, ambasadorzy, konsulowie i przedstawiciele placówek dyplomatycznych, władze miejskie, samorządowe i kuratoryjne, misjonarze i duchowni różnych wyznań, podróżnicy, sportowcy, biznesmeni, etnografowie, naukowcy, artyści, dziennikarze i specjaliści od egzotycznych kuchni.

Aby przybliżyć historię, kulturę i obyczaje innych krajów organizujemy także cykliczne spotkania z podróżnikami, których zapraszamy do naszej szkoły w ramach Szkolnego Klubu Podróżnika. Więcej informacji o klubie tutaj.