Święto Odzyskania Niepodległości

Słowa ojczyzna nie należy wymawiać zbyt często,
ani zbyt szybko, aby nie zatraciło sensu.
powierzonego przez przodków.

12 listopada odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Odzyskania Niepodległości przygotowana przez nauczycieli: panią Anetę Kasprzycką, panią Beatę Grabowską – Czarnota oraz pana Piotra Leśkiewicza. W akademii udział wzięli uczniowie z klas: Va, Vb oraz VI a i VI b. Motywem przewodnim uroczystości był okres w historii Polski związany z przedwojenną Warszawą. Galowy strój uczniów ozdabiały biało-czerwone kokardy i kotyliony.
           Patriotyczne pieśni i wiersze przypominały uczniom o niezłomnym trudzie jaki towarzyszył naszym przodkom w drodze do wolności.
           Uroczystość zakończyła się występem uczniów, którzy przekonywali widzów, że Polska jest wszędzie: w jarzębinowych drogach, w złotych łanach zboża oraz w pociemniałym głogu.