Konkurs Piosenki i Poezji o Ziemi 2014

Konkurs Piosenki i Poezji o Ziemi  organizowany z okazji Dnia Ziemi:

W tym roku już po raz dziewiąty odbył się  w naszej szkole Konkurs Piosenki i Poezji o Ziemi. Tegoroczne zmagania „młodych artystów” miały  miejsce  we wtorek  13 maja  w salce teatralnej. Liczba uczestników była tak duża, że konkurs trwał  aż 4 godziny lekcyjne. Z  klas  od I do III wystąpiło ok.150  uczniów, a z  klas  od IV do VI udział wzięło 70 uczniów.  W sumie jurorzy obejrzeli 85  występów indywidualnych, grupowych lub klasowych. Poziom konkursu stał na wysokim poziomie, zachwycały nie tylko wiersze i piosenki, ale także przygotowane  stroje, rekwizyty i  choreografia.

Tegoroczne jury miało charakter międzynarodowy. Gościliśmy w gronie jurorów Panów  He Chudong i Zhang Ruoyu, którzy są absolwentami polonistyki i lektorami języka chińskiego w Instytucie Konfucjusza UJ. Naszą szkołę reprezentowały Panie: Katarzyna Tarnawska, Lucyna Kowalkowska i Elżbieta Pobożniak.

Koncert  laureatów i wyróżnionych odbędzie się w trakcie obchodów „Święta ogrodów”  10 czerwca 2014 o godzinie 10.00 na sali gimnastycznej.

Wyniki konkursu:
 1. Kategoria poezja klasy I-III
 2. Kategoria piosenka klasy I-III
 3. Kategoria poezja klasy IV-VI
 4. Kategoria piosenka klasy IV-VI

Wszystkim Laureatom i Wyróżnionym gratulujemy!