Pomoc dla chorych dzieci

Uczniowie z klas 6 chętnie uczęszczali na kółko artystyczne, gdzie od października do grudnia wykonali techniką decoupage prawie 100 baniek świątecznych. Bardzo licznie wzięli udział w konkursie na najpiękniejszą pocztówkę bożonarodzeniową. Wyłonienie zwycięskich prac było bardzo trudne. Bańki i kartki świąteczne zostały wystawione na sprzedaż na świątecznym kiermaszu. Zebrane pieniądze w kwocie 1500zł zostały przekazane do Stowarzyszenia KOLIBER na rzecz dzieci z chorobą nowotworową, które działa przy Oddziale Przeszczepiania Komórek Krwiotwórczych Ośrodka Transplantacji w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie.

Akcja charytatywna nie byłaby możliwa bez zaangażowania i pomocy całej społeczności szkolnej. Dzięki zebranym funduszom Fundacja może spełnić kolejne marzenia dzieci i ich rodziców. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom, którzy zaangażowali się w przygotowanie i przebieg akcji oraz wszystkim darczyńcom.

Ewa Pietrzyk

Elżbieta Pobożniak